Preskočiť na obsah

Penetračné testovanie cloudu

Penetračný test cloudu zahŕňa identifikáciu zraniteľností a chýb v konfigurácii cloudových riešení, ako sú napríklad Google Cloud (GCP), Microsoft 365, Microsoft Azure alebo Amazon (AWS). Cieľom testovania je pomocou hĺbkovej analýzy konfigurácie a bezpečnosti vyhodnotiť a následne posilniť vašu cloudovú bezpečnosť.

Naše certifikáty

Konfiguračný audit a penetračné testovanie cloudových riešení

Prechod z on-premise na cloudové riešenie významne zmenil podobu infraštruktúry množstva našich klientov. IT tímy v dnešnej dobe čelia úplne novým výzvam, či už sa jedná o manažment alebo federáciu identít užívateľov, autentizáciu, konfiguráciu sietí a bezpečnosti, monitoring alebo správu dát.

Penetračné testovanie a konfiguračný audit cloudových riešení slúži na efektívne posúdenie účinnosti bezpečnostných opatrení (technických aj procesných), identifikáciu, analýzu a následné navrhnutie spôsobu odstránenia zraniteľností predtým, ako budú zneužité skutočným útočníkom.

Kontrola konfigurácie a prístupov

Penetračné testovanie cloudu vám ukáže, ako máte nastavený systém na správu identít a prístupu (IAM). Zistíte aj to, či do vášho cloudu majú prístup naozaj len oprávnení užívatelia. Overte si to s nami.

Ochrana pred chybami v konfigurácii

Chybné konfigurácie môžu viesť až k úniku dát. Uistite sa, že je váš cloud a nastavenie konfigurácií v súlade s predpismi frameworkov. Predíďte chybám v konfigurácii.

Kontaktujte nás

Penetračné testy pomáhajú predchádzať nečakaným a častokrát významným finančným stratám spôsobenými bezpečnostnými hrozbami. Chráňte svoju reputáciu i dôverné údaje vašich zamestnancov a klientov. Napíšte nám. Ozveme sa vám, hneď ako budeme môcť.

Napíšte nám

Máte záujem o konzultáciu? Neváhajte a kontaktujte nás. Dohodneme si termín stretnutia a spoločne navrhneme riešenie na mieru.

  Reporting

  Výsledok penetračného testovania cloudu predstavuje štandardizovaný report, ktorý vychádza z medzinárodných štandardov. Report obsahuje dôležité kontakty, manažérske zhrnutie, rozsah testovania, nazývaný aj scope a zoznam nálezov s konkrétnym, vypočítaným rizikom. Pri každom náleze sa vysvetlí technický detail, ako je všeobecný popis, popis rizika, navrhovaná oprava a technický podklad.

  Najčastejšie zistené
  zraniteľnosti

  External Data Sharing

  Vulnerable Interfaces and APIs

  Exposed Cloud Storage Instances

  Uses Role & Policies

  Prečo práve my

  Férovosť

  Vaša dôvera je pre nás prvoradá. Máme úprimný záujem nájsť všetky zraniteľnosti a slabé miesta vášho zabezpečenia.

  Profesionalita

  Máme dlhoročné medzinárodné skúsenosti v oblasti informačných technologií a kybernetickej bezpečnosti.

  Kvalita

  Neustále skúmame potreby a požiadavky trhu a inovujeme naše služby. Naši partneri oceňujú našu rýchlosť a kvalitu výstupov.

  Stabilita

  Sme tu pre všetkých, ktorí hľadajú spoľahlivého a overeného obchodného partnera na dlhodobú a stabilnú spoluprácu.

  Rezervácia služieb

  Posilnite svoju kybernetickú bezpečnosť. Rezervujte si naše služby ešte dnes.

  Naši partneri

  Všetky služby ponúkame s dôrazom na kvalitu a dôveru. Zakladáme si na stabilných a férových obchodných vzťahoch a dlhoročnej spolupráci. Našu partnerskú sieť neustále rozširujeme a budujeme nové a zaujímavé partnerstvá na lokálnom i zahraničnom trhu.

  Pridajte sa k úspešným a inovatívnym firmám, ktoré oceňujú komplexný a zároveň osobný prístup pri zabezpečení citlivých údajov zamestnancov a klientov.

  Ďalšie služby

  FAQ

  Ako dlho trvá penetračné testovanie?

  Penetračné testovanie najčastejšie trvá tri až desať dní. V prípade, že sa jedná o väčší a komplexnejší projekt, rozsah testovacích dní je väčší.

  Čo všetko od nás potrebujete na naplánovanie penetračného testovania?

  Pre naplánovanie penetračného testu si potrebujeme dohodnúť konzultáciu, na ktorej si zadefinujeme typ a rozsah testu, plán priebehu, komunikačný scenár a špecifické požiadavky. Preberieme tiež technické detaily, ako sú testovacie parametre a prípadné obmedzenia.

  Koľko stojí penetračné testovanie?

  Cena penetračného testu sa vždy odvíja od rozsahu a zložitosti konkrétneho projektu.

  Ako sa máme pripraviť na penetračné testovanie?

  V Remediate sa vždy snažíme naplánovať penetračné testy čo najefektívnejšie. Vaša spokojnosť je pre nás na prvom mieste.