Preskočiť na obsah

Riešenie incidentov (Cyber incident response)

V súčasnosti už takmer každá organizácia čelí hrozbe kybernetických útokov. Prevencia a príprava na možné bezpečnostné incidenty tvorí základ pre úspešné, rýchle a procesne správne riešenie incidentov.

Naši špecialisti na kybernetickú bezpečnosť poskytujú efektívne riešenia incidentov a ich následkov, a zlepšujú aj pripravenosť organizácií na všetky rizikové situácie.

V ponuke našich služieb nájdete kybernetické školenia zamestnancov, formy technických aj netechnických cvičení, ale aj analýzu existujúcich procesov s následným návrhom vylepšení.

Využite túto príležitosť. Kvalitné odborné poradenstvo a implementácia preventívnych, detekčných a reakčných opatrení znižuje riziko z hľadiska pravdepodobnosti, ako aj z hľadiska dopadu.

Naše certifikáty

Fázy bezpečnostných incidentov

V Remediate sme tu pre vás – či už hľadáte dlhodobého partnera v oblasti kybernetickej bezpečnosti alebo potrebujete riešiť konkrétne fázy bezpečnostných incidentov.

1. Posúdenie pripravenosti
a príprava reakčného plánu

Budujeme interné tímy a školíme vašich zamestnancov tak, aby na bezpečnostné incidenty reagovali rýchlo, profesionálne a procesne i legislatívne správne. Analyzujeme riziká a ich dopady a navrhujeme implementáciu preventívnych, detekčných a reakčných opatrení.

3. Zamedzenie šírenia kompromitácie
a obnova bežnej prevádzky

Pomôžeme vám zamedziť šíreniu kompromitácie, aktívne odstrániť zdroj kompromitácie a následne obnoviť systémy do pôvodného stavu a úrovne prevádzky. Preberieme za vás aj komunikáciu s útočníkom.

2. Detekcia a analýza

Cieľom detekcie a analýzy je určenie príčiny alebo spúšťača bezpečnostného incidentu. Súčasťou tejto fázy je aj príprava dokumentácie a komunikácia so zodpovednými osobami. Analýzu vykonáme samostatne alebo v spolupráci s vašim interným tímom.

4. Post-mortem aktivita

V prípade, že všetky vaše preventívne, detekčné a reakčné opatrenia zlyhali, navrhneme implementáciu riešenia, ktoré minimalizuje riziko každého budúceho bezpečnostného incidentu.

Kontaktujte nás

Naše riešenia pomáhajú predchádzať nečakaným a častokrát významným finančným stratám spôsobenými bezpečnostnými hrozbami. Chráňte svoju reputáciu i dôverné údaje vašich zamestnancov a klientov. Napíšte nám. Ozveme sa vám, hneď ako budeme môcť.

Napíšte nám

Máte záujem o konzultáciu? Neváhajte a kontaktujte nás. Dohodneme si termín stretnutia a spoločne navrhneme riešenie na mieru.

  Reporting

  Výsledok testovania predstavuje štandardizovaný report, ktorý vychádza z medzinárodných štandardov. Report obsahuje dôležité kontakty, manažérske zhrnutie, rozsah testovania, nazývaný aj scope a zoznam nálezov s konkrétnym, vypočítaným rizikom. Pri každom náleze sa vysvetlí technický detail, ako je všeobecný popis, popis rizika, navrhovaná oprava a technický podklad.

  Kľúčové vlastnosti

  Network Security Level

  Pre- Shared Key Security

  Authentication Attacks

  WPS devices

  Prečo práve my

  Férovosť

  Vaša dôvera je pre nás prvoradá. Máme úprimný záujem nájsť všetky zraniteľnosti a slabé miesta vášho zabezpečenia.

  Profesionalita

  Máme dlhoročné medzinárodné skúsenosti v oblasti informačných technologií a kybernetickej bezpečnosti.

  Kvalita

  Neustále skúmame potreby a požiadavky trhu a inovujeme naše služby. Naši partneri oceňujú našu rýchlosť a kvalitu výstupov.

  Stabilita

  Sme tu pre všetkých, ktorí hľadajú spoľahlivého a overeného obchodného partnera na dlhodobú a stabilnú spoluprácu.

  Rezervácia služieb

  Posilnite svoju kybernetickú bezpečnosť. Rezervujte si naše služby ešte dnes.

  Naši partneri

  Všetky služby ponúkame s dôrazom na kvalitu a dôveru. Zakladáme si na stabilných a férových obchodných vzťahoch a dlhoročnej spolupráci. Našu partnerskú sieť neustále rozširujeme a budujeme nové a zaujímavé partnerstvá na lokálnom i zahraničnom trhu.

  Pridajte sa k úspešným a inovatívnym firmám, ktoré oceňujú komplexný a zároveň osobný prístup pri zabezpečení citlivých údajov zamestnancov a klientov.

  Ďalšie služby

  Ako dlho trvá penetračné testovanie?

  Penetračné testovanie najčastejšie trvá tri až desať dní. V prípade, že sa jedná o väčší a komplexnejší projekt, rozsah testovacích dní je väčší.

  Čo všetko od nás potrebujete na naplánovanie penetračného testovania?

  Pre naplánovanie penetračného testu si potrebujeme dohodnúť konzultáciu, na ktorej si zadefinujeme typ a rozsah testu, plán priebehu, komunikačný scenár a špecifické požiadavky. Preberieme tiež technické detaily, ako sú testovacie parametre a prípadné obmedzenia.

  Koľko stojí penetračné testovanie?

  Cena penetračného testu sa vždy odvíja od rozsahu a zložitosti konkrétneho projektu.

  Ako sa máme pripraviť na penetračné testovanie?

  V Remediate sa vždy snažíme naplánovať penetračné testy čo najefektívnejšie. Vaša spokojnosť je pre nás na prvom mieste.